Caspian Hazar Denizi Gemi Taşımacılığı

Translog lojistik hizmetleri Hazar Denizi’ne hat taşımacılığı konusunda her geçen gün daha da uzmanlaşarak, geniş bir yelpazede gemi taşımacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir.


Translog lojistik, Volga nehrinin acık olduğu aylarda (Nisan - Kasım), ayda 6/8 gemi ile, Marmara Denizi limanları ve Hazar Denizi Limanları (Türkmenistan, Azerbaycan, Dağıstan, Kazakistan, Iran – Bandar Anzali ) arasında düzenli taşımalar gerçekleştirmektedir. Ayrıca, multi-modal nakliye hizmetleri kapsamında, deniz taşımacılığına ilave olarak tüm Hazar Denizi ve komşu ülkelerine demir ve karayolu taşımacılığı yapılmaktadır.Translog lojistik, çok çeşitli veya konsolide yükleri (Reaktör, Tbm , Çelik yapılar, Makine & Ekipman, Barge, Tekne vb. ağır ve hacimli (bulky) proje yükleri gibi), dökme yükleri (metal, orman ürünü) ve konteyner içinde taşınan yükleri taşımak için gerekli tüm donanıma sahiptir.


Işletmemizde bulunan gemiler, müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte, 3000-5000 ton kapasiteli deniz-nehir tipi gemilerdir. Gemilerin, uzunluğu ve draftı (düşük su kesimi), sığ sularda ilerlemeyi mümkün kılmaktadır.


Bahar ve yaz dönemlerinde Hazar Denizi’ne yapılan tüm taşımalar Volga-Don Kanalı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Marmara limanından hareket eden gemilerin Volga-Don geçişi için gerekli gümrükleme işlemlerinin yerine getirildiği Rostov’a varması 4 gün sürmektedir. Volga-Don Kanalı boyunca 18 adet havuz geçilmekte olup gemilerin Rostov’dan Astrakhan’a ulaşması 7 gün, Astrakhan’dan Türkmenbaşı’na varması ise 3 gündür.


Kasım ayında Volga-Don Kanalı’nın olumsuz hava şartları nedeniyle ulaşıma kapanmasının ardından yüklemeler Gürcistan’ın Poti ve Batum limanlarından ve gerektiğinde Rusya ve Ukrayna limanlarından yapılmaktadır. Taşımalar bu limanlar üzerinden karayolu ve demiryoluyla ulaşılabilen tüm istasyonlara vagon ve karayolu taşıma araçlarıyla yapılıp kesintisiz servisimiz sene boyunca devam etmektedir.

Hazar Deniz Taşımacılığı Galeri

Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı Proje Kargo Taşımacılığı